sanat365.com
sanat365.com/sanatcilar/irem-Coban

İrem Çoban

1986, Çankırı

Lisansını birincilikle, yüksek lisansını yüksek dereceyle Galatasaray Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema anabilim dalında tamamladı. Lisansı boyunca Galatasaray Üniversitesi Tasarım Atölyesinde tasarımcı olarak birçok afiş, dergi ve kitap tasarımları yaptı. İtalya, Almanya, Türkiye, Güney Kore, Bulgaristan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde karma sergilere, festivallere ve workshoplara katıldı. İtalya Lecce’de bulunan Primo Piano Living Gallery’nin düzenlediği Art Woman 2020 Geo-Graphies sergisinde, “Tell me my future” video çalışmasıyla en iyi teknik uygulama ödülünü kazandı “Duy” isimli kısa filmi, çeşitli uluslararası festivallerin gösterim seçkilerine seçildi. Şu an Maltepe Üniversitesi Görsel ve İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Ana Sanat Dalı Sinema Sanatta Yeterlik Programında tez aşamasında eğitimine devam ediyor. Çalışmalarında insan ve birey olma olgularının çok boyutluluğunu aktarmayı ve insan zihninin gizli yerlerinde saklanan kirli çamaşırları gün yüzüne sermeyi amaçlıyor.

Karma Sergi, What we eat and wear?, The Hunt, Haziran 2019, Cica Museum, Seul, Güney Kore.
Jürili Karma Sergi, Genç Etkinlik Homo Historicus/Homo Projectus , Gördüm Duydum Bağırıyorum, 20 Nisan-20 Mayıs 2019, Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, İstanbul, Türkiye.
Jürili Karma Sergi, Asos Congress: 4. Uluslararası Güzel Sanatlar Sempozyumu, The dance at the edge of the World, 3-5 Mayıs 2018, Alanya,Türkiye.
Jürili Karma Sergi, Uluslararası Akdeniz Üniversitesi Lisansüstü Sanat ve Tasarım Sempozuyumu, The Flow, Nisan 2018, Antalya, Türkiye.
Karma Sergi, “Foreign Affairs”, EEA (European Exchange Academy), “Painting with a fan”, “Wunder- kammern”, “Rhythm: Portrait of Scott” ve “Wish tree”, Eylül 2013, Beelitz, Almanya.
Karma Sergi, “Temel Tasarım Atölyesi Yıl Sonu Sergisi”, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, “Yüz”, “Telefon Nokta Çalışması”, “Kum Saati Çizgi Çalışması”, “Salvador Dali, Belleğin Azmi Geometrik Soyutlama”, Şubat 2009, İstanbul, Türkiye.

ESERLER

sanat365.com
Union
sanat365.com
Construction
sanat365.com
Round Round
sanat365.com
Layers
sanat365.com
Girl
sanat365.com
Follow Me
sanat365.com
Empty In Light
sanat365.com
Dimensions

ALIŞVERİŞ SEPETİM

Sepeti Kapat