sanat365.com
sanat365.com/sanatcilar/Ozlem-Soydan

Özlem Soydan

1977, Ankara

Ankara Devlet Konservatuarı flüt bölümünde müzik eğitimine başladı. İki sene sonra Opera Sahne Sanatları bölümüne geçerek 1998 yılında mezun oldu. Aynı sene İstanbul Devlet Opera ve Balesi`nde solist sanatçı olarak profesyonel sahne hayatına başladı.Carmina Burana, Hoffman`ın Masalları, Saraydan Kız Kaçırma, İtalya`da Bir Türk, Hansel ve Gretel, Yarasa Opereti, Maskeli Balo, Don Giovanni, La Boheme, Aşk İksiri, West Side Story müzikali, Folklorama, Sihirli Flüt, Orfeo ve Euridice, Don Pasquale, Turn of the Screw ve Midas`ın Kulakları eserlerinde başroller oynadı.2000 yılında Devlet Sanatçısı Leyla Gencer`in davetlisi olarak Milano La Scala Academia`da derslere katıldı ve çeşitli pianistler ile İtalyan repertuarı çalıştı.

Berlin ve Viyana`da Alman repertuarı çalışmaları yaptı, workshoplara katıldı ve konserler verdi.Londra`da Müzikal oyunculuğu ve repertuarı workshoplarına katıldı, City Lit Akademi`de diksiyon ve drama dersleri aldı. Londra`nın en eski drama okullarından Lamda`da, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen oyuncuların seçildiği bir workshop`a katıldı ve Sheakspeare`in "Bir Yaz Gecesi Rüyası” eserinde Hermia rolünü oynadı.Fotoğraf çekmeye 2012 yılında, fotoğraf sanatçısı ve sinema eğitmeni Yalçın Savuran ile Anadolu Dağcılık Klübü`nde başladı. Yalçın Savuran`ın proje yöneticisi olduğu "Foto-Entropi" grubu ile birlikte Türkiye`yi dolaşarak fotoğraf çekmeye başladı.


Mart 2013`de, Birleşmiş Milletlerin Instagram üzerinden açtığı "Çocuk ve Çevre" konulu yarışmada dokuz fotoğrafı seçilerek, Ankara`da sergilendi ve çeşitli yardım broşürlerinde kullanıldı. Mayıs 2013`de,"Iphonegraphy" fotoğraf grubu ile katıldığı "Sokak Fotoğrafları", Kars Kültür Merkezi`nde sergilendi. Haziran 2013`de,"Foto-Entropi" grubu ile birlikte çekimlerini yaptıkları "Çürüme" temalı proje çalışması İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi`nde sergilendi. Kasım 2014`de, İfsak`da Yalçın Savuran`ın proje yöneticisi olduğu "Foto-Roman" çalışmasındaki on fotoğrafı İfsak`da sergilendi. Aralık 2014`de,"Foto-Entropi" grubu ile hazırladıkları "İklimler" İfsak Sergi Salonun`da sergilendi. Ocak-Şubat 2015`de, Bilecik Osmaneli`nde "İklimler" ve "Foto-Roman" sergilendi.

ESERLER

sanat365.com
Yol
sanat365.com
Balıkçılar Sri Lanka
sanat365.com
Düş`düm

ALIŞVERİŞ SEPETİM

Sepeti Kapat