sanat365.com
sanat365.com/sanatcilar/Nilufer-Tuglu

Nilüfer Tuğlu

1967, Adapazarı

1983’de girdiği İTÜ Tekstil Mühendisliği`nden 1988 yılında mezun olduktan sonra Ormo’da (Nako el örgü yünleri) üretim mühendisi olarak göreve başladı. Bu arada Beymen Akademia moda tasarım yarışmasında ilk 50’ye girince, yaratıcılığını farkeden firma sahibi ürün geliştirme ve tasarım departmanı kurması için görevlendirdi. 10 sene kadar iplik ve renk koleksiyon çalışmaları yaptı.
1999’da ayrılıp, kumaş sektöründe ev ofis şeklinde çalışmalarına devam etti. Jaltex isimli Fransız bir kumaş firmasının Türkiye temsilciliğini yaptı. Kumaş desen ve renk içeren koleksiyonlar hazırladı. Eşzamanlı olarak Koton firması için de aynı işleri yürüttü. Bu sırada Akatlar Kültür Merkezi’nde nakış ve çeşitli malzemelerin bir arada olduğu enstelasyon çalışmalarını sergiledi. Yoğun iş hayatından ötürü başka bir sergi açamadı ancak iki karma sergiye katıldı.
2006 senesinden itibaren 8 sene boyunca Alize El örgü yünleri için ürün geliştirme ve tasarım yaptı, iplik koleksiyonları, marka yönetimi gibi işleri koordine etti.
Ekim 2014’ten beri ilk iş yeri olan Nako el örgü yünlerinde marka yönetimi yapmakta.

ESERLER

sanat365.com
Tavaklı Rüzgarı
sanat365.com
Huzur
sanat365.com
Hayaller
sanat365.com
Gündoğumu
sanat365.com
Düşünceler

ALIŞVERİŞ SEPETİM

Sepeti Kapat